موسس جمعیت

موسس و مبتکر طرح های جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی (ع) آقای شارمین میمندی نژاد می باشند. ایشان پیش از سال ۱۳۷۸ با راه اندازی سلسله کلاس های رهیافتی به درون تلاش کردند به تدریس مباحثی در دانشگاه ها بپردازند که روحیه دیگرخواهی را در دانشجویان زنده می کرد.

1

ایشان سپس پیشنهاد تاسیس جمعیت را مطرح کردند و در سال ۱۳۷۸ با کمک دانشجویان هم اندیش خود، جمعیت را با هدف امدادرسانی هوشمندانه در جامعه با تاکید بر آگاهی سازی و هدایت جامعه به سوی دیگر خواهی و فعالیت در این راستا در دانشگاه صنعتی شریف به عنوان نخستین جمعیت دانشجویی فعال در زمینه های اجتماعی بنیان نهادند و از آن پس با کمک دانشجویان و سخنرانی های ایشان و نیز همایش ها و طرح های جمعیت در دانشگاه ها، اعضای جدید به این جمعیت پیوستند.
شارمین میمندی نژاد همچنین مبتکر راه اندازی کلاس های رهیافتی به درون در دانشگاه ها می باشند. در این کلاس ها مباحثی مانند تطبیق ادیان، آگاهی، اسطوره شناسی، نشانه شناسی، زبان شناسی، روان شناسی، فرا روانشناسی، نظریات فیزیک در خصوص چیستی جهان، خودشناسی، هیپنوتیزم و خود هیپنوتیزم و در نهایت دیگرخواهی و… مطرح می شود. حاصل نخستین دوره این کلاس ها دانشجویانی بودند که جمعیت امداد دانشجویی – مردمی امام علی (ع) را با هدف کاهش معضلات اجتماعی و امداد رسانی به نیازمندان به صورت هوشمند و مستقل راه اندازی کردند.
آقای میمندی نژاد همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشکده هنر دانشگاه تهران می باشند و سابقه تدریس تئاتر و تئاتر درمانی در دانشکده هنر دانشگاه تهران به عنوان استاد این دانشگاه و همچنین سابقه کار تئاتر و فعالیت در صدا و سیما در سال های دور را در کارنامه شغلی و هنری خود دارا می باشند. ایشان به عنوان یکی از نمایشنامه نویسان مطرح در کشور شناخته می شوند و بسیاری از کارهای ایشان همچنان در شهرهای مختلف توسط افراد علاقه مند به تئاتر به روی صحنه می رود. ایشان همچنین در نویسندگی ادبیات خاص خود را دارند و چندین رمان و نمایشنامه از ایشان به طبع رسیده است و یا در دست چاپ می باشد. آخرین اثر هنری ایشان رمان کوتاه «موزه مرگ» نام دارد که موضوعی اجتماعی را مطرح می کند.